Články  |  Doporučení  |  Diskuze
Cestování  |  Pohyb a zdraví
Psychologie
Relax a odpočinek
Saunování  |  Lázně
Styl a vzhled
Gurmán  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  TV Freak

5 způsobů, jak si užít jaro za každou cenu

13.4.2016, PR článek , inzerce
Jaro je krásné období. Konečně se můžete vydat na procházku, poslouchat zpěv ptáků a relaxovat při pohledu na kvetoucí stromy. Bohužel je ale jaro i obdobím alergií a jarní únavy. Pokud zrovna vás tohle trápí, i tak si můžete jaro užít. Přečtěte si, jak na to.
Redakce Relaxuj není autorem tohoto článku a nezodpovídá za jeho obsah.

Začněte žít venku


Jaro je skvělé období pro cestování. Je už dost teplo na procházku, ale ještě není natolik parno, aby z vás lilo jak z konve. Začínají venkovní festivaly a vůbec nejrůznější akce. Navíc uprostřed sezóny je všude spousta turistů, kterým se teď vyhnete.

Naplánujte cestu do zahraničí, nebo zabalte batoh, nazujte pohodlné boty a hurá poznávat svou rodnou zem. Objevíte určitě mnoho zajímavých míst. Projděte internet, naplánujte si trasu, vezměte rodinu nebo přátele a rozjeďte novou tradici. Pohyb na čerstvém vzduchu a sluneční paprsky, to je ten nejlepší lék na jarní únavu.

Pokud trpíte alergiemi, budou pro vás toulky po přírodě trochu komplikovanější. Přesto si ale jarní slunce nemusíte nechat ujít. Tady jsou tři tipy, jak jej načerpat během běžného pracovního dne:
  1. Pokud je to možné, choďte do práce pěšky, nebo jezděte na kole. Kromě toho, že si užijete jarní paprsky, zlepší se vám kondice a vyčistíte si hlavu.
  2. Místo toho, abyste si objednávali jídlo s donáškou, jděte si pro něj sami. A ideálně si ho snězte venku na lavičce.
  3. Neposílejte na poštu asistentku, neposílejte balíčky messengerem. Udělejte si se svou korespondencí malou procházku.


Hýčkejte své tělo


Stejně jako zvířata vylézají po zimě ze svých vyhřátých doupat, i vy budete na jaře stále častěji vycházet z domu. A proto byste měla vypadat co nejlépe. V zimě jste možná péči o zevnějšek trochu zanedbávala (ano, mluvíme o holení nohou), teď je často vzít znovu pevně do rukou.

Zajděte si na masáž, na kosmetiku, nebo si domů kupte relaxační sůl do koupele. Prostě své tělo hýčkejte a připravte ho na letní dny.


Zkuste nový účes


Přivítejte jaro ve velkém stylu, s novým účesem. Díky němu se budete také cítit jako znovuzrozená a rozkvetete jako jarní koruny stromů. A pokud se bojíte tnout nůžkami do živého, nevadí, stačí, když se začnete jinak česat. Zapleťte si copánky, vyčešte koňský ohon, nebo si vlasy natočte. A jestli naopak toužíte po razantnější změně, víte co máte dělat. Staňte se z brunety blondýnou, ze zrzky černovláskou atd. Nezapomeňte ale na důkladnou péči a bez speciálního šampónu na barvené vlasy nedejte ani ránu.


Nezapomeňte na make-up a nehty


K novému účesu budete potřebovat nový make-up i manikůru. Protože nic nekřičí “jaro!” hlasitěji, než zbrusu nové nehty na nohou a rukou. Zvolte pastelové barvy, jsou letos in. Mátová, tyrkysová, růžová, modrá, nebo levandulová, všechny tyto barvy se budou na vašich nehtech krásně vyjímat.

Než ale začnete s lakováním, nezapomeňte svým nehtům dopřát důkladnou péči. Ponořte je do lázně z horkého mléka a medu a budete se cítit jako v sedmém nebi.

Pokud jde o make-up, je to ta samá písnička. Nejdříve svou pleť po zimě pořádně revitalizujte pomocí kvalitních kosmetických přípravků. Nezapomeňte ji pravidelně hýčkat hydratačním krémem a pleťovou vodou a teprve potom na ní nahoďte “malovátka”. Nezaškodí regenerační pleťová maska.

Co se týče barev, můžete sledovat aktuální trendy, nebo si najít vlastní cestu jak zdůraznit svou přirozenou krásu. Pokud se rozhodnete inspirovat u profesionálních stylistů, vaše oční víčka zazáří zelenou či modrou a rty oranžovou, růžovou, či tmavě červenou barvou.


Vnitřní očista


Ještě důležitější, než úprava exteriéru, je starost o interiér. Po zimě potřebuje váš metabolismus nakopnout a tělo pročistit. Bez toho jarní únavu neodeženete a jaro vám proklouzne mezi prsty.

Pijte hodně vody a dělejte si osvěžující zeleninové freshe. Jezte často malé vydatné porce a hodně zeleniny. Do jídelníčku byste měli zařadit fazole, ořechy, ryby, vepřové maso, špenát a chřest. Vypusťte naopak, alespoň na čas, alkohol, kávu a vlastně veškeré tekutiny s kofeinem. A hodně spěte, žádné ponocování. Uvidíte, že vám bude brzy lépe.