www.relaxuj.cz
>
>

Svůdný dekolt a poprsí

Svůdný dekolt a poprsí
, , článek

Dekolt je reprezentující částí ženského těla. Nezáleží vůbec na tom, zda-li nás příroda obdařila kypře zaoblenými prsy či jejich jemnějšími tvary. Důležité je, aby pokožka dekoltu byla sametová jako hedvábí, a přilákala tak zrak každého muže.

Během života prochází ženská prsa nejrůznějšími změnami. Od první menstruace, kdy se začínají zvětšovat, přes těhotenství, kojení až po klimakterium. Každá žena kolem čtyřicítky si začíná všímat, že pevnost jejího poprsí i dekoltu postupně ochabuje, pokožka je sušší vrásčitější a ztrácí jiskru a jas.

Vzhled prsou je do určité míry dán geneticky, ale z velké části jej můžeme sami ovlivnit. Celý dekolt je držen takovou „kožní podprsenkou“. Její zaoblenost závisí na napětí kůže a podpůrných svalů. Jelikož je pleť v těchto místech mnohem hůře zásobena živinami, je tedy mnohem více citlivější a náchylnější k vysoušení.

Základem krásného dekoltu je perfektně vyživená a hydratovaná pokožka. Proto ji musíme pravidelně ošetřovat vhodnými pěstícími přípravky. Já jsem zastánce panenských rostlinných olejů. Jsou to směsi nenasycených mastných kyselin. Díky nízké molekulární hmotnosti a kulaté stavbě molekul chemických sloučenin lehce pronikají do kůže. Laicky vzato jejich složení je podobné kožním tukům, proto je můžeme označit jako tuky příbuzné, jsou tedy pokožkou velmi dobře snášeny. Nejlepší rostlinný olej se získává bez tepelného či chemického zpracování, takovým říkáme extra panenské. V tomto oleji je vždy hodně vitaminů A, E, D a mnoho dalších cenných látek, proto jsou vhodné jak k zevnímu, tak i k vnitřnímu používání. Pro tyto partie doporučuji mandlový, sezamový, pupalkový, z lískových oříšků či jojobový.


Domácí péčeRáno a večer bychom měli oblast dekoltu hydratovat pleťovou vodou, můžeme použít i rozprašovač. Večer je dobré si dopřát jemnou masáž některým z výše uvedených rostlinných olejů. Provádíme ji tak, že zvedneme levou paži a pravou rukou dlouhými táhlými pohyby postupujeme od spodní linie pravého prsa až ke klíční kosti a do podpažní jamky na levé straně, tento postup zopakujeme i na druhé půlce těla. Dále pokračujeme od klíční kosti směrem nahoru až do linie brady. Touto automasáží pečujeme nejen o krásný dekolt, ale denně kontrolujeme změny v oblasti prsou, což je důležitou zdravotní prevencí.


Blahodárné maskyJednou či dvakrát týdně si můžeme dopřát hydratující masku s jogurtu. Připravíme si ji tak, že čtyři lžíce bílého tučného bio jogurtu smícháme se dvěma lžičkami tekutého medu a jednou lžičkou citrónové šťávy. Vzniklou směs naneseme na obličej, krk, dekolt a necháme dvacet minut působit. Po uplynutí této doby tyto místa smyjeme a promažeme mandlovým olejem.

Velmi se také osvědčila maska z ovesných vloček. Potřebujeme na ni tři lžíce jemně mletých ovesných vloček, šest lžic vroucí vody, jednu lžičku citrónové šťávy. Vločky přelijeme vroucí vodou a necháme je přikryté deset minut odstát, pak přidáme citrónovou šťávu a dobře promísíme. Naneseme na obličej, krk, dekolt a necháme dvacet minut působit. Po tuto dobu je vhodná relaxace. Pak masku opláchneme a pokožku promažeme mandlovým olejem.


Přírodní peelingPro prokrvení a hedvábnou pokožku doporučuji si provést jednou za čtrnáct dní peeling z mořské soli. Připravíme si ho tak, že hrst mořské soli namočíme na dvě sekundy do teplé vody, ona se trošku zjemní a následně s ní masírujeme oblast krku, šíje, dekoltu a prsou. Sůl nám pomůže odstranit odumřelé buňky a pleť po ní zůstane nádherně hebká.

O kvalitní prokrvení a zpevnění poprsí se postará pravidelná střídavá sprcha. Začneme z teplou vodou. Proudem této vody kroužíme celkem desetkrát kolem každého prsa a pak proud vody nasměrujeme na dekolt a oblast krku. Potom vše opakujeme i se studenou vodou. Tuto proceduru provádíme pravidelně jedenkrát denně. pro zintenzivnění účinku si můžeme před sprchou prsa namasírovat jemným kartáčkem.


Pozor na sluneční paprsky!Velkými nepřáteli tenké a citlivé pokožky dekoltu a poprsí jsou sluneční paprsky, poněvadž urychlují vznik pigmentových skvrn a vrásek. Proto je důležité tyto partie chránit kvalitní opalovací kosmetikou.


Nechejme se hýčkat masážemi a zábalyO dekolt můžeme pečovat i v masážních salónech. Maséři obvykle používají pro tyto partie masáže krouživými a klouzavými pohyby, které jsou zaměřeny na uvolnění šíjového a zádového svalstva, promasírování ramen a paží. Jestliže diagnostikují zablokovaná žebra, díky speciálním postupům je dokáží srovnat. Pro výživu pokožky dekoltu jsou výborné i zábaly z mořských řas a kolagenu. Již po první aplikaci bývá poprsí pevnější a má lepší tonus.


Pevná prsa díky cvičeníCvičení je pro krásné poprsí také velmi důležité. Doporučovala bych k němu nafukovací over ball. Cvik, který uvádím se mi velmi osvědčil - provádíme ho tak, že si over balon vložíme mezi dlaně a ruce zvedneme na úroveň prsou a začneme jimi tlačit proti sobě (mačkáme balón), takto postupujeme dvacetkrát. Potom můžeme ruce posunout o dvacet centimetrů doprava, doleva, nahoru či dolů a ty tento samý cvik opakovat. Časem cviky přidáváme až do sto stlačení. Rovněž pravidelné plavání posiluje prsní svaly.


Další rady pro svůdný dekolt


  • perfektně sedící podprsenka chrání před ztrátou elasticity
  • správné držení těla, tedy ramena dozadu a směrem dolů, prsa ven, břicho vtažené dovnitř
  • pravidelná péče, 1 x denně dopřejme těmto partiím posilující masáž
  • důležitá je rovněž zdravá výživa s dostatkem vitaminů a stopových prvků
  • pravidelný pohyb
  • dostatek relaxace a spánku prospívá celému organismu
  • dostatečný pitná režim hydratuje celé tělo
  • i plnohodnotný sexuální život je nenahraditelným pomocníkem
  • nesmírně důležitá je i vnitřní harmonie, z té vychází celková krása člověka

Pravidelnou péčí a cvičením si celkem snadno „vypěstujeme“ zářivý a neodolatelný dekolt. Tak s chutí do toho!

Titulní foto: Andrei Malov
Nejnovější články
Cestování po Indii a Nepálu: Shimla, Opičí chrám Cestování po Indii a Nepálu: Shimla, Opičí chrám
Naše cestování po Indii a Nepálu pokračuje cestou do Shimly ve státě Himachal Pradesh. Pojedeme slavnou horskou železnicí, podíváme se i na vrchol Hatu Peak ve výšce 3400 m.n.m. a do Opičího chrámu (Monkey Temple).
26.1.2015,  článek,  Milan Šurkala
Cestování po Indii a Nepálu: Amritsar a Zlatý chrám Cestování po Indii a Nepálu: Amritsar a Zlatý chrám
Dnešní pokračování nás zavede dlouhou cestou vlakem do Amritsaru, kde se podíváme např. na známý Zlatý chrám (Golden temple). Mrkneme se také na indicko-pákistánskou hranici do Wagah-Attari.
19.12.2014,  článek,  Milan Šurkala
Cestování po Indii a Nepálu: Fatehpur Sikrí a Jaipur Cestování po Indii a Nepálu: Fatehpur Sikrí a Jaipur
Druhý den byl ve znamení cesty do Jaipuru. Cestou jsme ale stihli ještě navštívit pevnost Fatehpur Sikrí, Buland Darwaza, mrknout na Jantarovou pevnost i největší dělo na čtyřech kolech na světě, kanón Jaivana.
20.11.2014,  článek,  Milan Šurkala
Cestování po Indii a Nepálu: Nové Dillí, Agra a Taj Mahal Cestování po Indii a Nepálu: Nové Dillí, Agra a Taj Mahal
V dnešním díle konečně začínáme cestopisnou část našeho povídání o Indii a Nepálu. Začneme naším příletem do země, návštěvou Nového Dillí a Agry, kde jsme viděli Akhbarovu hrobku, pevnost a velmi známý a legendární Taj Mahal.
5.11.2014,  článek,  Milan Šurkala
Cestování po Indii a Nepálu: ubytování Cestování po Indii a Nepálu: ubytování
V dalším díle povídání o Indii se v krátkosti podíváme na problematiku ubytování, jejich cen a dostupnosti. Jak je na tom Indie s nabídkou hotelů a hostelů, co vše v nich můžete najít a bude to horor, nebo příjemné překvapení?
21.10.2014,  článek,  Milan Šurkala